Vestel Beyazeşya Teknik Servis 

_

Vestel Bulaşık Makinesi

Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan eşyaların başında hiç şüphesiz ki bulaşık makinesi gelmektedir. Artan iş yoğunluklarının arasında elle bulaşık yıkamak tamamen zaman kaybı olarak nitelendirilmektedir. Elle yıkanan bulaşıklar sadece zaman kaybı değil aynı zamanda su israfına da sebep olmaktadır. Günde hatta saatte tonlarca suyun israfını engellemek adına her evde bulaşık makinesi kullanılmalıdır. Kültürümüzde birbirinden güzel yemekler mevcuttur, yemekleri hazırlarken ve yedikten sonra sayısız bulaşık çıkacaktır. Çıkan bulaşıkları elde yıkamamak için çamaşır makinesi kullanılmalıdır. Bütün bulaşıkları tertemiz şekilde yıkayarak kullanıma hazır hale getiren makinelerin avantajları kadar sorunları da vardır. Kullanımdan kaynaklı ya da farklı nedenlerle ortaya çıkan arızalar hayatınızı zorlaştıracaktır. Arızaların neden kaynaklı olduğunu öğrenmek ve gerekli tamiri yaptırmak için işinin uzmanı olan firmayla iletişime geçebilirsiniz.

Vestel Çamaşır Makinesi

Üretim faaliyetlerine 1984 yılında başlayan ve “Türkiye Vestelleniyor” sloganı ile akıllara kazınan bu şirket, başta beyaz eşya olmak üzere savunma sanayi, komünikasyon sanayi, yazılım elektronik ve sanayi, elektronik araştırma ve geliştirme, oyun sanayi gibi daha pek çok alanda hizmet vermektedir.  Hem Türk malı olması hem dayanıklı ve uzun ömürlü olması hem de uygun fiyatlı olması sebebi ile bu şirketin ürünleri pek çok kişi tarafından tercih edilmiştir ve tercih edilmeye de devam edilmektedir.

Vestel çamaşır makinesi sahibi olan herkes bu makineler yardımı ile oldukça büyük bir konfora sahip olmaktadır. Kirli giysilerin dakikalar içerisinde kol gücü gerektirmeksizin tertemiz olması konforunu sağlayan bu elektronik ürün, geçen yıllar ile birlikte gelişimini devam ettirmiş ve zaman içerisinde giysilerin hem temizlenmesini hem de kurutulmasını sağlamıştır. İlerleyen yıllarda nasıl bir gelişim göstereceğinin tahmini ise güçtür. Oldukça işlevsel olan bu elektronik eşya, diğer tüm elektrik ile çalışan eşyalar gibi zaman içerisinde yıpranmaktadır ve eski çalışma düzenini kaybetmektedir.

Bu beyaz eşya ile ilgili sıklıkla karşı karşıya kalınan durumlardan bazıları şunlardır:

 • Su almama veya suyu boşaltmama,
 • Su dolar dolmaz boşalma,
 • Titreşimli, çok gürültülü veya sarsıntılı çalışma,
 • Deterjan çekmecesinde çok fazla köpük oluşumu veya bu köpüklerin taşması,
 • Deterjan almama,
 • Altından su kaçırma vs.

Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalınması, iyi bir teknik servise ihtiyaç duyulduğunun göstergesidir. Bunun yanı sıra yeni alınmış olan bu beyaz eşyanın kurulumunu da yine teknik servis üstlenmektedir. Bir tanım yapmak gerekirse teknik servis; elektronik eşyaların kurulum, bakım, onarım ve tamiratında profesyonel destek sağlayan firmadır. Firmanın güvenilirlik sağlaması ise vergi levhasının bulunmasına ve çalışanlarının eğitimini belgelemesine bağlıdır.

Kullanıcıları büyük bir iş yükünden kurtaran ve sorunsuz bir hizmet sağlayan Vestel çamaşır makinesi kurulum, bakım, onarım ve tamirat için işinin ehli olan ve kaliteli malzemeler kullanan teknik servislere emanet edilmelidir. Teknik servisin ihtiyaç durumunda kişilere hemen geri dönüş sağlaması, işini hassasiyet ile gerçekleştirmesi, sağladığı kaliteli hizmet ve hızlı bir şekilde sorunu tespit edip gidermesi bir hayli önemlidir.

Vestel Buzdolabı

Yiyeceklerin daha uzun süre taze ve tüketilebilir tutulabilmesi için soğutma teknolojileri son derece önem arz etmektedir. Eski usulde bu süreyi uzatmak için kar depoları, salamura yöntemleri kullanılmıştır. Günümüzde ise soğutma ile yiyeceklerin tazeliğini korumak için buzdolapları kullanılmaktadır. Ev tipi ilk buzdolabı ABD’nin Chicago kentinde 1913 yılında üretilmiştir. Bu üretimden bu yana dünya çapında pek çok marka farklı model ve özelliklerde buzdolapları üretmiştir.

Vestel buzdolabı üretiminde Türkiye’yi önemli şekilde temsil edip dünya çapında kendini kanıtlamış bir markadır. Beyaz eşya üretiminde Türkiye’nin en büyük 3 üreticisinden biri olan firma ürettiklerinin büyük çoğunluğunu ihraç etmektedir. Markanın sunduğu buzdolapları estetik, işlev ve dayanıklılık bakımından tüketiciler tarafından tercih edilmektedir. Sürekli yenileşme, gelişme adımları atan marka üretimini yaptığı buzdolabı modellerinde pek çok rakip firmayı geri planda bırakmıştır. Bu buzdolapları ne kadar dayanıklı olsa da bazı durumlarda arıza oluşabilmektedir. Arızalanma sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Voltaj dalgalanmaları
 • Kompresör (motor) yanması
 • Dolap üst kısmının çok fazla doldurulması
 • Dolap kapağının uzun süre açık bırakılması
 • Fan motorunun eskimesi
 • Dolap raflarına çok fazla ürün yerleştirilmesi, ürünlerin dolap duvarlarına değmesi
 • Havalandırma ızgaralarının kir, toz vb. ile tıkanması
 • Termostat derecesinin mevsimlere göre ayarlanmaması
 • Dolap monte, yerleştirme işlemlerinin doğru yapılmaması
 • Su kanalındaki deliğin tıkanması
 • Contaların yıpranmış olması

Vestel buzdolabı arızaları çeşitli sebeplerden oluşabilirken çözümleri bazen tüketicinin bireysel olarak ulaşabileceği bazen de bir servisten yardım alınmasını gerektirecek şekildedir. Arıza durumlarında tüketiciler motoru açmaya çalışmamalı, servise danışmadan herhangi bir işlem uygulamamalıdır. Yapılacak olan yanlış müdahaleler büyük çaplı mali kayıplara sebep olabilir. Arıza durumunda bir servise danışıldığı takdirde bireysel olarak yapılması gereken işlemler tüketiciye bildirilirken, profesyonel müdahale gereken durumlarda servis gerekli işlemleri (kart değişimi vb.) gerçekleştirir. Arızalara yerinde müdahale daha kesin sonuçlar getirmektedir.

Servislerin sunduğu bakım hizmetlerinden yararlanarak buzdolaplarınızda sorun oluşumunu önleyebilir, buzdolaplarınızın ömrünü daha da uzatabilirsiniz. Karşılaştığınız buzdolabı arızalarının çözümleri için bu servisten yararlanabilir, buzdolabı bakımınızı bu servise yaptırabilirsiniz. Servis hızlı, kesin ve uygun fiyatlı çözümler sunmaktadır.

Teknik Servis Hattı